2020 Türkiye Gençler Online Go Milli Takım Seçme Turnuvası

2020 Türkiye Gençler Online Go Milli Takım Ön Seçme Turnuvası 17-18 Ekim 2020 tarihlerinde, Nihai Seçme Turnuvası ise 24-25 Ekim 2020 tarihlerinde KGS Go Sunucusu üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Ön Seçme Turnuvası’na katılmak isteyen oyuncular en geç 15 Ekim 2020 (Perşembe) 23:59’ a kadar bu web sayfasından kayıt olacaktır.

Kayıtlar kesin kayıt niteliğindedir ve tur eşleştirmeleri bu kayıtlar dikkate alınarak yapılacaktır. Oyuncular turnuvaya veya belli bir tura katılmama durumlarını en geç 16 Ekim 2020 (Cuma) saat 15:00’a kadar iletisim@tgod.org.tr adresine email atmaları gerekmektedir.

 

Turnuva Platformu: KGS Go Server – Türk Odası

Programı bilgisayarınıza indirmek için : www.gokgs.com

Android Telefonlar için KGS uygulaması mevcuttur.

Herhangi bir cihazdan (PC, Telefon, Tablet) browser üzerinden KGS’ye bağlantı sağlayabilirsiniz.

https://shin.gokgs.com

 

Turnuva Kuralları

  • Turnuva Koordinatörü: Türkiye Go Oyuncuları Derneği, TGOD
  • Destekleyen Dernekler:
    • İstanbul Go Oyuncuları Derneği, IGOD
    • Ankara Go Oyuncuları Derneği, AGOD
    • Eskişehir Go Oyuncuları Derneği, ESGO
    • İzmir Go Oyuncuları Derneği, GOIZM
    • Akdeniz Go Derneği
  • Takım Koordinatörü : Doğaç Köse
  • Eşleştirme Sorumlusu: Uğur Arıkan
  • İtiraz ve Oyun Değerlendirme Kurulu: Özgür Değirmenci, Hüsrev Aksüt, Altan Kuntay
  • Hakemler:
  • Eşleştirme sistemi:
  • Oyun kuralları: Avanssız Japon oyun ve sayma kuralları
  • Süre: 45 dakika + 3×30 saniye Japon tipi ek süre
  • Komi: 6,5

 

ÖNEMLİ NOT : 

  1. Turnuvaya kayıt olacak oyuncuların öncelikle ilgili yönergeyi dikkatlice okumaları gerekir.
  2. Kayıt olacak oyuncuların önceden KGS nick’i almaları gerekir.
  3. Turnuva esnasında oyuncuya avantaj yaratacak herhangi bir destek alınmasının tespit edilmesi durumunda oyuncunun süreli veya süresiz olarak, düzenleyici ve destekleyici dernekler tarafından düzenlenecek turnuvalara katılması mümkün olmayacaktır.
  4. Kayıt formunu doldurduktan sonra gelecek olan e-postayı kontrol ediniz. Bilgilerinizde bir yanlışlık varsa lütfen kayıt formunu yeniden doldurunuz.

 

Turnuva Programı:

17 Ekim (Cumartesi)

09:30 – 10:00 : Eşleştirmelerin ilanı

10:00 – 12:00 : 1. Tur
13:00 – 15:00 : 2. Tur
15:30 – 17:30 : 3. Tur

18 Ekim (Pazar)

11:00 – 13:00 : 4. Tur
13:30 – 15:30 : 5. Tur

 

Katılım Ücreti ve Ödüller:

Katılım ücreti yoktur.
Dernekler imkanlar dahilinde dereceye giren ve üstün başarı gösteren oyunculara muhtelif ödüller verebilir.

 

ÖNEMLİ DUYURU 1:

U20 turnuvası tek gün (17 Ekim cumartesi) 3 tur üzerinden oynanacaktır.
U16 Turnuvası iki gün (17-18 Ekim) 5 tur üzerinden oynanacaktır.

 

ÖNEMLİ DUYURU 2:

Turnuva programları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

  • U20 İÇİN;
    17 Ekim (Cumartesi)
    09:30 – 10:00 : Eşleştirmelerin ilanı
    10:00 – 12:00 : 1. Tur
    13:00 – 15:00 : 2. Tur
    15:30 – 17:30 : 3. Tur
  • U16 VE U12 İÇİN;
    17 Ekim (Cumartesi)
    09:30 – 10:00 : Eşleştirmelerin ilanı
    10:00 – 12:00 : 1. Tur
    13:00 – 15:00 : 2. Tur
    15:30 – 17:30 : 3. Tur
    18 Ekim (Pazar)
    11:00 – 13:00 : 4. Tur
    13:30 – 15:30 : 5. Tur

 

ÖNEMLİ DUYURU 3:

-Eşleştirme Listeleri her tur başlama saati öncesinde whatsapp grubundan paylaşacağız.
-Eğer turlara katılmanızla ilgili olarak değişiklikler olursa, whatsapp grubundan bildirmeniz kimsenin rakipsiz kalmamasını sağlayacaktır.
-Eşleştirme listesinde “Masa Numarası” “Siyah Oyuncu” ve “Beyaz Oyuncu” şeklinde önceden belirlenmiş olacak.
-Eşleştirmelerin ilanından sonra bu sayfadan rakiplerinizin KGS kullanıcı isimlerini öğrenebilirsiniz.
-Oyunları siyah oyuncular kuracaklar ve bu maçı kurarken açıklama kısmına “Masa Sayısı ve Rakibinizin ismini” yazmanız rakibinizin sizi bulmasını kolaylaştıracaktır.

 

ÖNEMLİ DUYURU 4:

Maç bittikten sonra maç sonucunu KAZANAN OYUNCU şu ilettiğim bağlantıyı kullanarak tüm kısımları doldurarak bildirecektir.

SONUÇ BİLDİRİM FORMU

TURNUVA SONUCU

Türkiye Go Oyuncuları Derneği (TGOD) tarafından 17-18 Ekim tarihlerinde düzenlenen 2020 Türkiye Gençler Online Go Milli Takım Turnuvası sonrasında TGOD tarafından gerekli değerlendirmeler yapılarak seçilen, Türkiye Milli Takımı’nda yer alacak genç Go oyuncularımızın listesi aşağıdadır.
Oyuncularımız, Kasım 2020 ve Şubat 2021 arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonası (AGGTŞ)’nda mücadele edecektir. Kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz.

 

KAYIT LİSTESİ

#Ad SoyadSeviyeŞehirKulüp/ToplulukGrupKGS Nick
1Eda Karakuş16kİzmirİzmir Go AkademisiU12Eda03
2Anıl Demirçinik16kİzmirİzmir Go AkademisiU12andem125
3Cihan Mert Deveden16kİzmirİzmir Go AkademisiU12cihanmert
4Dağhan Uras Özal16kİzmirİzmir Go AkademisiU12daghan
5Çınar Çetin16kİzmirİzmir Go AkademisiU12Pro9
6Defne Şentürk16kİzmirİzmir Go AkademisiU12godefne
7Mehmet Ali GÖKTAŞ15kİstanbulEnderun GO TakımıU16mehmetali
8Buğra Yalçın15kİstanbulEnderun GO TakımıU16bugray
9Bünyamin Kalaycı20kİstanbulU16benjamink
10Alptuğ Gezer15kAnkaraZafer KolejiU12alptug
11Burak Akbaş17kİstanbulEnderun GO TakımıU16burakakbs
12Ali Emir Kazanoglu11kİstanbulİstanbul Go OkuluU12alicorap1453
13Toprak İskender Kaya11kAnkaraZafer KolejiU12toprakkaya
14Gökçe Kaan Aslan15kAnkaraZafer KolejiU12gka
15Ceyda Alemdaroğlu8kİstanbulİstanbul Go OkuluU20Ceyda10
16Barış Tuna Özçiçek13kİstanbulİstanbul Go OkuluU12BarisTuna
17Ufuk Emre Yıldırım6kİstanbulİstanbul Go OkuluU20Ufuk
18Sarp Ege YILMAZ7kAnkaraZafer KolejiU12SarpEge
19Ahmet Emir Aydın13kİstanbulİstanbul Go OkuluU16ahmetemir2
20Sarp Öztürk15kİstanbulİstanbul Go OkuluU12SarpOzturk
21Kemal Onurlu12kAnkaraZafer KolejiU12babop
22Kızıl Kaplan Gürses18kİstanbulİstanbul Go OkuluU12kaplanaxel
23Özgür İşçimen20kİstanbulİstanbul Go OkuluU12oziscimen
24Hasan Hüseyin Çiçek15kİzmirU20HzrBey
25Duru Günen20kİzmirU12Sutlac
26Deniz Özdemir20kAnkaraZafer KolejiU12Dnz1B
27Gün Ürkmez13kİstanbulİstanbul Go OkuluU16GunUrkmez2
28Eren Denktaş18kİstanbulİstanbul Go OkuluU12Qquasar
29Ayşe Nil Öncel15kİstanbulİstanbul Go OkuluU16aysenil
30Emre Aviyente16kİstanbulİstanbul Go OkuluU16Emretrio
31Aşha Açin Kanbolat10kİstanbulİstanbul Go OkuluU16aakanbolat
32Albek Doğu Kanbolat16kİstanbulİstanbul Go OkuluU12adkanbolat
33Koças Kuzey Kanbolat16kİstanbulİstanbul Go OkuluU12kkkanbolat
34Rüzgar Deniz Özbay18kİstanbulİstanbul Go OkuluU16RÜZGAR
35Atakan Burak Akkahve9kİzmirU20atabur03
36Ekin Yaz Ciniviz20kAnkaraZafer KolejiU12EkinYaz