2018 MİLLİ TAKIM OYUNCU SEÇME TURNUVASI

Kayıtlar için son tarih 3 Ağustos 2018’dir.

5 kyu ve üzeri seviyesindeki bütün TGOD üyeleri Seçme Turnuvası’na kayıt yaptırabilir. 16 oyuncu ile iki tur üzerinden gerçekleşmesi planlanan Seçme Turnuvası’nın ilk turu 6-17 Ağustos, final turu ise 18 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında oynanacaktır. İlk tur maçları Pandanet (IGS) üzerinden oynanacaktır. Milli takım komisyonu kararına göre final turu maçları tahta üzerinde oynanacaktır.

Yeterli sayıda başvuru olmaması durumunda, Milli Takım Komisyonu turnuva sisteminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Maçlarda Japon kuralları geçerli olup, süre sistemi 1 saat ana süre ve 25 hamle/10 dakika byo-yomi olacaktır.

Önümüzdeki sezon Milli Takım kadrosu ve Seçme Turnuvası hakkındaki önemli bilgiler aşağıda yer almaktadır. Milli Takım Oyuncu Seçme Sistemi üzerine detaylı bilgi almak için TGOD Milli Takım Oyuncu Seçme Yönergesi’ni inceleyebilirsiniz.

Önümüzdeki sezon Milli Takım kadrosunda direkt olarak yer alacak 8 oyuncu güncel GoR seviyelerine göre şu şekilde sıralanmıştır:

Denis KARADABAN
Emre POLAT
Özgür DEĞİRMENCİ
Hüsrev AKSÜT
Kaan MALÇOK
Altan KUNTAY
Birand ADAL
Hakkı Burak GÜNER

Geçen sezon Milli Takım kadrosunda yer alan:

Fatih SULAK
Çağlayan DUMAN
Sercan ORUÇ
Eren KURTER
Yiğit AKÇİN
Seçme Turnuvası’na katılma hakkına sahiptir.

Bu 5 kişi dışında Seçme Turnuvası’na katılmak için başvuru yapan oyuncular arasından en yüksek GoR seviyesine (Son 3 ay içerisindeki en yüksek GoR seviyesine bakılacak, GoR seviyesi zıplatması durumunda inisiyatif Milli Takım Komisyonu’nda olacaktır) sahip 8 oyuncu daha Seçme Turnuvası’na katılma hakkı kazanacaktır.

Toplam 16 oyuncuya tamamlanacak şekilde, kalan oyuncular Milli Takım Komisyonu tarafından belirlenecektir.

Seçme Turnuvası’na katılacak 16 oyuncu, GoR seviyelerine göre sıralanacaktır. GoR seviyesi yüksek olan 8 oyuncu seri başı olmak üzere, ilk tur eşleşmeleri 1-16, 2-15, 3-14, 4-13, 5-12, 6-11, 7-10 ve 8-9 şeklinde yapılacaktır. İlk tur, 3 maç üzerinden oynanacak ve 2 maç kazanan oyuncular final turuna kalacaktır.

Final turuna kalan 8 oyuncu yine GoR seviyelerine göre; 1, 4, 5 ve 8 no’lu oyuncular ilk grupta, 2, 3, 6 ve 7 no’lu oyuncular ikinci grupta olacak şekilde, 4 kişilik 2 gruba ayrılacaktır. Her grupta gor sıralaması ile 1. 4. ile, 2. 3. ile oynayacak. Sonrasında yenenler ile yenilenler eşleşecek ve sonuçta iki maç kaybeden oyuncu elenecek. Böylece, her gruptan 2’şer oyuncu olmak üzere toplamda 4 oyuncu yeni sezonda Milli Takım kadrosunda yer almaya hak kazanacaktır.

 

 

Kayıt Listesi:

#İsim SoyisimSeviyeTGOD Üyesi mi?
1Tuğkan EREN2dEvet
2Çağdaş Yeloğlu2dHayır
3Anıl Haydar Yılmaz2dHayır
4Dogac Kose1dEvet
5Deniz Ekim Aydın1dEvet
6Ege Köse1dEvet
7Uğur ARIKAN1dEvet
8Çağatay SEKMEN1dHayır
9Seval Altuğ1kEvet
10Berkant Aras2kEvet
11Alper BALCI2kEvet
12Hülya ÇOLAK2kHayır