Genel

25. Alpar Kılınç’ı Anma Go Turnuvası

TGOD 

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi, Kore’de eski zamandan bugüne kadar haklar arasında yaygınlaşmış olan ‘Baduk (Go Oyunu)’u Türkiye’de yaygınlaştırmak için ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu ve Türkiye Go Oyuncuları Derneği’nin düzenlediği 25. Alpar Kılınç’ı Anma Go Turnuvası’nın sponsoru olacaktır.

İnsanların beynini çalıştırmaya yardım eden Baduk ( Go Oyunu) turnuvası aşağıdaki gibi olacaktır. İlgi ve katılımlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca Ankara Kore Kültür Merkezi’nde Baduk (Go Oyunu) dersi yapılmaktadır. Baduk’a ilgisi olan kişilerin katılımlarını bekliyoruz.

Turnuva Tarihi: 22-23 Aralık 2018

Yer: ODTÜ Kafeterya

Düzenleyen: ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu ve Türkiye Go Oyuncuları Derneği

Sponsor: Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi

 

Turnuva Katılım Ücretleri

TGOD üyesi ön kayıtlı: 30 TL

TGOD üyesi olmayan ön kayıtlı: 40 TL

Ön kayıtsız: 50 TL

18 yaş altı: Ücretsiz

İlk turnuvası olanlar: Ücretsiz

Katılım ücretleri turnuva gününde kayıt kesinleştirilirken alınacaktır.

 

Kore Baduk Federasyonu’ndan Profesyonel Oyuncuların Ziyareti

Bu yılki turnuvaya Kore Baduk Federasyonu’na bağlı 9 dan profesyonel Kim Seung-jun ve 1 dan profesyonel Koszegi Diana hocalarımız katılacaklardır. Turnuva süresince ilk masadaki oyunları yorumlayacaklar. Oyununu göstermek isteyen ve soru sormak isteyen oyunculara yorumlar verecekler. Cumartesi günü turnuvadan hemen sonra “Konu hoca tarafından belirlenecek” konulu seminer olacak. Turnuvadan hemen önceki Cuma gününde (21 Aralık) Kore kültür Merkezi’nde saat 14.00-17.00 arasında Baduk semineri ve simültane oyunlar yapılacaktır.

*Kore Kültür Merkezi Adresi: Paris Cad. No:74 Kavaklıdere, Çankaya, ANKARA

 

Turnuvada Geçerli Oyun Kuralları:

Süre Sistemi: 60 dakika + 10 dakika / 25 taş byo-yomi

Turnuva 5 tur üzerinden yapılacaktır ve MacMahon eşleştirme sistemi kullanılacaktır. MacMahon bar 1 dan olacaktır. Kayıtlı oyuncu sayısına göre kimlerin üst gruptan katılabileceğine turnuva organizasyon komitesi karar verecektir. Turnuvaya üst gruptan giren oyuncular tüm turlara katılacaklarını taahhüt ederler. Turnuva kuralları olarak Japon kuralları ve EGF Genel Turnuva Kuralları geçerli olacaktır.

Puan Sıralamasında

1.MMS puanı

2.SOS

3.SSS

dikkate alınacaktır.

 

Ödüller:

Ana Turnuva Ödülleri:

Turnuva Şampiyonu’na 500$, madalya, şampiyonluk kupası ve Kore’ye gidiş dönüş uçak bileti ile Kore BIBA Baduk Akademisi’nde 15 gün süre ile konaklama ve ders masraflarının karşılanması ödülü verilecektir. Bu ödül kişiye özeldir ve ödülü kazanan kişiden başkasına aktarılamaz.

Turnuva 2. sine, 400$ , madalya ve ikincilik kupası,

Turnuva 3. süne, 300$, madalya ve üçüncülük kupası,

Turnuva 4. ve 5.sine 100$ verilecektir.

-İlk Turnuva Özel Ödülleri: İlk turnuvasına katılan oyuncular arasından 4 ya da 5 galibiyetle turnuvayı bitiren her oyuncuya çeşitli sürpriz hediyeler verilecektir.

-18 yaş altı Grubu: 18 yaş altı oyunculardan turnuvayı en üst sırada bitiren ilk üç oyuncuya yaş grubu birincilik, ikincilik ve üçüncülük kupaları ve hediyeleri verilecektir.

-Kadın Oyuncu Özel Ödülü: Turnuvayı en üst sırada tamamlayan kadın oyuncuya 100$ ve madalya verilecektir.

-Kyu Seviyesi Özel Ödülleri: Bugüne kadar hiçbir turnuvaya dan seviyesinden katılmamış oyuncular arasından, turnuvada başarılı sonuç elde eden (seçim Kore Baduk Federasyonuna bağlı profesyonel Kim Seung-jun ve Koszegi Diana hoca tarafından yapılacaktır.) 3 oyuncuya, BIBA Online Eğitimi katılım bileti verilecektir.

**Ödüller sıralamaya giren Türk oyuncular içinde dağıtılacaktır.

 

Turnuva Komitesi:

Turnuva Koordinatörü: ODTÜ GO Topluluğu Yönetim Kurulu ve TGOD

Eşleştirme Sorumlusu: Çağatay Çakan

Başhakem: Çağatay Çakan

Hakemler: Mustafa Yalçın, Tara Ekin Ünver, Doğa Tıraş, Fatma Çelebi, Bilge Arslan, Ömer Saim Süzer

İtiraz Kurulu: Uğur Arıkan, Hataycan Özgür, Ertuğ Akkol.

*Hakemler dahil olmak üzere bütün turnuva komitesi ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu ve Türkiye Go Oyuncuları Derneği tarafından belirlenecektir.

 

PROGRAM

21 Aralık Cuma (Kore Kültür Merkezi)

14.00-17.00 Baduk Semineri ve Simültane Oyunları 

22 Aralık Cumartesi (ODTÜ Kafeterya)

08.00 – 09.15: Kayıt Kesinleştirme

09.15 – 09.45: Açılış

09.45 – 10.00: Eşleşmelerin ilanı

10.00 – 12.30: 1.Tur

12.30 – 13.30: Öğle arası

13.30 – 16.00: 2.Tur

16.15 – 19.15: Seminer (9 dan profesyonel Kim Seung-jun ve 1 dan profesyonel Koszegi Diana

23 Aralık Pazar (ODTÜ Kafeterya)

10.00 – 12.30: 3.Tur

12.30 – 13.30: Öğle Arası

13.30 – 16.00: 4.Tur

16.00 – 16.10: Ara

16.10 – 18.40: 5.Tur

18.40 – 19.20: Ödül Töreni

 

NOT: Turnuva komitesi gerekli gördüğü durumlarda turnuva kurallarını ve turnuva programını değiştirme hakkına sahiptir.

 

Danışma:

Kore Kültür Merkezi, 0312 468 3050

ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu, Çağatay Çakan, 0538 446 4836

Türkiye Go Oyuncuları Derneği, Ahmet Eren Kurter, 0533 614 7131

 

ÖNEMLİ NOT: Kampüs girişlerindeki yüksek güvenlik önlemlerinden dolayı turnuvaya katılabilmek için önkayıt zorunludur. Önkayıt yaptırmayan oyuncuların kampüse girişte karşılaşacakları sorunlardan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

ÖNEMLİ UYARI: Kayıt için ayrılan süre dışında kayıt alınmayacak olup, herhangi bir gecikme durumunda geciken oyuncu ancak bir sonraki tura katılabilecektir.

Eşitlik bozulmadığı durumlarda oyuncuların kendi aralarında oynadığı maça göre, yine değişiklik olmazsa eşit puanlı oyuncular aynı sırada kabul edilecektir.

Bir aksilik çıkmadığı takdirde maçlar turnuva programına uygun gidecek ve oyuncular yerlerinde hazır olmasa bile saatler başlatılacaktır.

Oyuncuların EGF sisteminde kayıtlı olup olmamaları baz alınacaktır.

 

Web Sitesi: http://alparkilincgo.com/turnuva

Önkayıt Formu: http://alparkilincgo.com/on-kayit

Facebook Etkinlik Adresi: https://www.facebook.com/events/194997101385881

Recommended Posts

2023 Gençler Milli Takım Seçme Turnuvası

Avrupa Gençler Go Takım Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takımın belirlenmesi için 22 Ekim 2023 (Pazar) günü online olarak KGS üzerinden bir turnuva düzenlenecektir. Kayıt ve turnuva bilgileri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://www.tgod.org.tr/gencler-milli-takim-secme/

TGOD 

3. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası 2023 yılında Türkiye Gençler Baduk şampiyonlarını bulmak için yapılacaktır. 3. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası’nın Eleme Turnuvası 9 Eylül 2023 (Cumartesi) tarihinde Online olarak KGS üzerinden gerçekleştirilecek, Final Turnuvası ise 4 Kasım 2023 (Cumartesi) tarihinde Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.Kayıtlarınızı https://www.tgod.org.tr/3-gencler-sampiyonasi/ adresinden yapabilirsiniz.

TGOD 

Türkiye Gençler Online Go Ligi

Türkiye Gençler Online Go Ligi başlıyor! 20 yaş ve altı genç go oyuncularına deneyim kazandırıp gelişimlerine katkıda bulunmak ve birbirleriyle olan iletişimlerini arttırmak için düzenlenen gençler ligi çok yakında başlıyor. Lig süresi, herkes aynı oyuncu ile ikişer maç yapacak şekilde 2 döngü olarak belirlenecektir. Kaç hafta süreceği katılımcı sayısına göre tayin edilecektir. Lig başlangıç tarihi […]

TGOD