Genel

Go Oyunu Eğitim Programı

TGOD 

Eğitmen: A. Eren KURTER (Türkiye Go Oyuncuları Derneği Başkan Yrd.)

Program Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde, Pazar günleri 12:00-14:35 saat aralığında 3’er saat olmak üzere toplam 18 saatlik ( 6 haftalık ) eğitim şeklinde gerçekleşecektir. Eğitim 13 Mayıs 2018 Pazar günü başlayacaktır.

Eğitimin amacı, katılımcılara Go oyununu tanıtmak ve temel düzeyde oynama becerisi kazandırmaktır. Katılımcıların bu program dâhilinde Go oyununun kurallarını ve temel kavramlarını, oyunun tarihini, Türkiye ve yurtdışında gelişimini öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

Eğitimin İçeriği:

  • Go Oyunu Tarihi (Dünyada ve Türkiye’de) 2 Saat
  • Go Oyunu Adabı ve Etiği (Özsaygı, Rakibe saygı) 2 Saat
  • Go Oyunu Kuralları (Nefes, İki Göz, Ko, Puanlama) 6 Saat
  • Go Oyunu Strateji ve Taktikleri 8 Saat

Başvuru kriterleri:

  • Okur yazar olmak
  • Temel matematik bilgisi.

Kontenjan, 16 kişi ile sınırlıdır. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Eğitime ön kayıt yaptırmak isteyen katılımcıların web sayfamıza kaydolmaları ve web sayfamız üzerinden eğitime ön başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ön kayıt 02-16 Nisan 2018 tarihi aralığında gerçekleşecektir. Merkez personelimiz en kısa sürede size geri dönüşte bulunacaktır.

Eğitim ücreti 220.00 TL olup, kesin kayıt döneminde Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi’nin aşağıda verilen IBAN numarasına yatırılması gerekmektedir.

Banka ve Şubesi Halkbank: Hacettepe Tıp Fakültesi Şubesi (1541)
Hesap Adı: H.Ü.D.S.İ. Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi
IBAN: TR23 0001 2001 5410 0006 0000 63

http://www.yasamboyu.hacettepe.edu.tr

Recommended Posts

2023 Gençler Milli Takım Seçme Turnuvası

Avrupa Gençler Go Takım Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takımın belirlenmesi için 22 Ekim 2023 (Pazar) günü online olarak KGS üzerinden bir turnuva düzenlenecektir. Kayıt ve turnuva bilgileri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://www.tgod.org.tr/gencler-milli-takim-secme/

TGOD 

3. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası 2023 yılında Türkiye Gençler Baduk şampiyonlarını bulmak için yapılacaktır. 3. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası’nın Eleme Turnuvası 9 Eylül 2023 (Cumartesi) tarihinde Online olarak KGS üzerinden gerçekleştirilecek, Final Turnuvası ise 4 Kasım 2023 (Cumartesi) tarihinde Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.Kayıtlarınızı https://www.tgod.org.tr/3-gencler-sampiyonasi/ adresinden yapabilirsiniz.

TGOD 

Türkiye Gençler Online Go Ligi

Türkiye Gençler Online Go Ligi başlıyor! 20 yaş ve altı genç go oyuncularına deneyim kazandırıp gelişimlerine katkıda bulunmak ve birbirleriyle olan iletişimlerini arttırmak için düzenlenen gençler ligi çok yakında başlıyor. Lig süresi, herkes aynı oyuncu ile ikişer maç yapacak şekilde 2 döngü olarak belirlenecektir. Kaç hafta süreceği katılımcı sayısına göre tayin edilecektir. Lig başlangıç tarihi […]

TGOD