Türkiye Online Go Ligi Hakkında

Lig maçları KGS üzerinden Türk Odası’nda yapılacaktır.

Türkiye Online Go Ligi; A ve B grubu olarak rastgele iki gruba ayrılacaktır.
Türkiye Online Avanslı Go Ligi; A ve B grubu olarak rastgele iki gruba ayrılacaktır.

Eşleştirmeler rastgele yapılacak ve önceden oyunculara fikstür sayfasında duyurulacaktır.

Lig süresince maçlar haftada üç gün oynanacaktır.
Türkiye Online Go Ligi: Pazartesi-Çarşamba-Cumartesi günleri;
Türkiye Online Avanslı Go Ligi: Salı-Perşembe-Pazar günleri oynanacaktır.
Cuma günleri maç olmayacaktır.

25 Mayıs – 31 Mayıs tarihleri arasında lig tatil olacaktır. 1 Haziran’da maçlar tekrar başlayacaktır.

Lig süresince maç sonuçları haftalık olarak EGD’ye girilecektir, bunun sonucunda GoR seviyeleri değişecektir. Oyuncular yönergede de belirtildiği üzere Lige katılan oyuncu maç öncesinde kendine ait GoR seviyesini veritabanından takip etmekte ve maçını buna uygun olarak yapmakta bireysel olarak sorumludur.

Oyuncular kazandıkları her maç için 1 puan, kaybettikleri her maç için 0 puan alacaklardır.

Tüm maçlar GoR puanı rakibinden daha düşük olan oyuncu tarafından serbest (free) olarak, yönergede yer alan kurallara bağlı kalınarak açılacaktır. Türkiye Online Go Ligi’nde maç nigiri yapılarak başlatılacaktır.

Maç esnasında oyunculardan herhangi biri problem yaşar ve oyundan çıkar ise 10 dakika içerisinde maça dönebilir, tek defada 10 dakikanın üstünde gecikmelerde hükmen mağlup sayılacaktır. Bir maçta aynı oyuncu üçten fazla kez maçtan çıkar ise hükmen mağlup sayılacaktır.

Maç sonuçları, maçın kazananı tarafından sonuç bildirim formu aracılığı ile bildirilecektir.

Maç günlerinde saat 20:00’dan itibaren twitch kanalından da ligi takip edebilirsiniz.

Türkiye Online Go Ligi’nde her grubun ilk üçü belirlenecek ve her grubun ilk üç oyuncusundan oluşan toplam 6 oyuncunun katılacağı bir lig usulünde Final Turnuvası düzenlenecektir. Bu Final Turnuvası sonucunda birinci olan kişi Türkiye Online Go Ligi şampiyonu olacaktır.

Türkiye Online Avanslı Go Ligi’nde her grubun ilk üçü belirlenecek ve her grubun ilk üç oyuncusundan oluşan toplam 6 oyuncunun katılacağı bir lig usulünde Final Turnuvası düzenlenecektir. Bu Final Turnuvası sonucunda birinci olan kişi Türkiye Online Avanslı Go Ligi şampiyonu olacaktır.

Türkiye Online Go Ligi ve Türkiye Online Avanslı Go Ligi sonucunda Final Turnuvası maçlarını da kazanarak şampiyon olan oyuncular, profesyonel bir oyuncu ile öğretici oyun ödülü kazanacaktır.

Ayrıca, Türkiye Online Go Ligi ve Türkiye Online Avanslı Go Ligi sonucunda kendi grubunda birinci olan oyuncular da profesyonel bir oyuncu ile öğretici oyun ödülü kazanacaktır.

Türkiye Online Go Ligi ve Türkiye Online Avanslı Go Ligi sonununda kendi grubunda ilk üçe giren oyuncular ödüllendirilecektir. Sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncünün, TGOD Turnuva Takvimi’nde yer alan, seçecekleri sırasıyla 3, 2 ve 1 adet turnuvaya katılım payları TGOD tarafından karşılanacaktır. Bu ödüller başkalarına devredilemez ve ödüllerin kullanılması 2021’in sonuna kadar geçerlidir.