Türkiye Üniversiteler Arası Go Takım Ligi 2. Sezonu Başlıyor!

TGOD 

Geçen yıl ilki düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Go Takım Ligi bu sezon da devam ediyor. Bu yıl kurallarında bir kaç düzenleme ve değişiklik yapılan lig için takımların son başvuru tarihi  22 Ekim 2016 Cuma günüdür. Üniversitelerinden kurallara uygun takım çıkaramayan oyuncuların takimligi@tgod.org.tr adresine durumlarını bildiren bir mail atmaları gerekmektedir. Bu oyuncular için çözüm TGOD tarafından üretilecek ve ilgili geri dönüş yapılacaktır. Yeni kurallar aşağıda belirtilmiştir.
Kurallar:

i. Takım kadrosunda en az 8 en çok 12 oyuncu ismi bildirilmelidir.
ii. 8-9 oyunculuk takımlar kadrolarında en fazla 2 mezun oyuncu, 10-11 oyunculuk takımlar kadrolarında en fazla 3 mezun oyuncu, 12 oyunculuk takımlar ise takımlarında en fazla 4 mezun oyuncu bulundurabilirler.
iii. 8-9-10 kişilik takımlar kadrolarında en az 2 çift haneli kyu seviyesinde oyuncu, 11-12 kişilik takımlar ise en az 3 çift haneli kyu seviyesinde oyuncu bulundurmalıdırlar.
iv. Bir üniversite 8-12 arası oyuncuya sahipse oyuncular harici takımlarda bulunma hakkına sahip değildir. Aksi takdirde başvurular onaylanmayacaktır.
v. Kendi üniversitelerinin takımına girmelerinde herhangi bir kriter engeli olmayan oyuncular üniversitelerinin takımına dahil olmak zorundadırlar.
vi. Üniversiteler kriterleri sağladıkları sürece birden fazla takımlar turnuvaya katılabilirler
vii. Yukarıda belirtilen kriterler sebebiyle kendi üniversitesinin takımına katılamayan oyuncular karma takımlara katılma hakkına sahip olacaklardır.
viii. Her maç 4 oyun üzerinden oynanacaktır.
ix. Maç kadrosu listesinde 4 oyuncunun ismi belirtilmelidir.
x. 4 oyunculu maç listesinde en fazla 2 mezun (bkz. Kurallar xi.), en fazla 1 dan seviyesinde oyuncu, en az 1 çift haneli kyu seviyesinde oyuncu bildirilmelidir ve 4. masada çift haneli kyu seviyesinde oyuncu bulunması zorunludur.
xi. Takımlar maç listelerinde 1 mezun oyuncu bildirecekler ise bu oyuncu her masada belirtilebilir. Ancak 2 mezun oyuncu bildirmek isteyen takımların belirtilen mezun oyuncularından bir tanesi çift haneli kyu seviyesinde olmak zorundadır.
xii. Oyuncular 1. masadan 4. masaya doğru seviyeleri büyükten küçüğe doğru dizilecek şekilde oturmalıdırlar.
xiii. Takımlardaki her çift haneli kyu seviyesindeki oyuncu en az 1 kere, diğer tüm oyuncular ise en az 2 kere maç yapmak zorundadır.
xiv. Takımlar sezon ortasında 1 kereye mahsus kadrolarında oyuncu değişikliğine gidebilecektir. Bu değişiklik sadece çift haneli kyu seviyesindeki oyuncular için geçerli olacaktır. Takımlar değişikliklerden sonraki kadronun da kurallara uyması şartı ile 2 oyuncu çıkartıp 1 oyuncuyu da kadrolarına dahil edebilirler.
xv. Maçlar online olarak KGS ‘de Türk Odası’nda oynanacaktır.
xvi. Maçlar handikapsız, 6.5 puan komi ile oynanacaktır.
xvii. Süre sistemi 60 dakika + 10 dakika/25 taş byo-yomi şeklinde olacaktır.
xviii. Oyuncular maç süresi başladıktan sonraki ilk 45 dakika içinde hamle yapmamaları halinde hükmen mağlup sayılacaklardır.

xix. Maçlarına 45 dakikanın altında geciken oyuncuların geciktikleri süre ana sürelerinden düşülecektir.
xx. Maç sonucunda rakibine karşı 3 veya 4 masada kazanan takım galip sayılacaktır.
xxi. İkişer galibiyet alınması durumunda maç berabere bitmiş sayılacaktır.
xxii. Galibiyetler 2 Maç puanı (MP), beraberlikler 1 MP, malubiyetler ise 0 MP değerindedir.
xxiii. Her bir masa galibiyeti takımlara 1 Oyun Puanı (OP) kazandıracaktır.
xxiv. Puanlamalar aşağıda belirtilen öncelik sırasına göre yapılacaktır. Beraberlik durumlarında bir sonraki kritere göre sıralama düzenlenecektir.
Maç Puanları
2. Toplam Oyun Puanları
3. Sırasıyla 1. 2. 3. 4. Masa Oyun Puanları
4. Söz konusu iki takım arasındaki maç sonucu
5. Söz konusu iki takım arasında yapılan maçta 1. masa sonucu

Recommended Posts

2023 Gençler Milli Takım Seçme Turnuvası

Avrupa Gençler Go Takım Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takımın belirlenmesi için 22 Ekim 2023 (Pazar) günü online olarak KGS üzerinden bir turnuva düzenlenecektir. Kayıt ve turnuva bilgileri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://www.tgod.org.tr/gencler-milli-takim-secme/

TGOD 

3. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası 2023 yılında Türkiye Gençler Baduk şampiyonlarını bulmak için yapılacaktır. 3. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası’nın Eleme Turnuvası 9 Eylül 2023 (Cumartesi) tarihinde Online olarak KGS üzerinden gerçekleştirilecek, Final Turnuvası ise 4 Kasım 2023 (Cumartesi) tarihinde Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.Kayıtlarınızı https://www.tgod.org.tr/3-gencler-sampiyonasi/ adresinden yapabilirsiniz.

TGOD 

Türkiye Gençler Online Go Ligi

Türkiye Gençler Online Go Ligi başlıyor! 20 yaş ve altı genç go oyuncularına deneyim kazandırıp gelişimlerine katkıda bulunmak ve birbirleriyle olan iletişimlerini arttırmak için düzenlenen gençler ligi çok yakında başlıyor. Lig süresi, herkes aynı oyuncu ile ikişer maç yapacak şekilde 2 döngü olarak belirlenecektir. Kaç hafta süreceği katılımcı sayısına göre tayin edilecektir. Lig başlangıç tarihi […]

TGOD