2. Türkiye Demir Go’cu Turnuvası

TGOD 


19-23 Şubat
tarihlerinde düzenlenecek olan
2. Türkiye Demir Go’cu Turnuvası’na hoşgeldiniz! Turnuva’ya 18 Şubat 23:59’ye kadar kayıt olabilirsiniz, bu tarihten itibaren turnuvaya katılım yapılamayacaktır. Turnuva KGS Türk Odası’nda gerçekleşecektir. 

İsviçre Eşleştirme Sistemi. Her 6 saatte bir 1 tur, 5 günde toplam 20 oyun. Dayanıklılık Demir Go’cu Turnuvası’nda başarılı olmanın anahtarıdır!

Turnuva birincisi Demir Go’cu ünvanı ile birlikte 2022 TGOD Takvimi’nde yer alan tercih ettiği 1 turnuvaya (eğer turnuvalarda katılım ücreti uygulanacak olursa) ücretsiz katılma hakkı kazanacaktır.

Tüm turlara katılanlar 2022 TGOD Takvimi’nde yer alan seçtikleri 1 turnuvaya ücretsiz katılım hakkı kazanacaktır. 

Oyuncuların standart turnuvalarda olduğu gibi ve Go oyununun ruhuna uygun olarak, maç sırasında herhangi bir yazılı Go materyali (kitap, joseki sözlüğü, ölüm-yaşam problemi, vs..) kullanmamaları, başka bir oyuncudan yazılı veya sözlü yardım almamaları ve ayrıca hiçbir surette akıllı Go programlarında destek almamaları beklenir. Maç sırasında veya sonrasında herhangi bir desteğin / yardımın tespit edilmesi veya şüphe oluşması durumunda TGOD Yönetim Kurulu (YK) durumu değerlendirecek olup, yukarıda bahsedilen kuraldışı durumlardan birini tespit etmesi durumunda oyuncuya YK tarafından, turnuvadan ihraç etmek ve oyuncunun süreli ve süresiz olarak, düzenleyici ve destekleyici derneklerin turnuvalarından men edilmesi olarak örneklendirilebilecek ancak bununla da sınırlı olmayan yaptırımlar uygulanabilir.

Turnuva Kuralları 

Süre sistemi : 30 Dakika Ana süre + 5 X 30 Saniye Japon Byo-yomi’si. ( 30dk+5X30sn) 

Komi : 6,5

Turlar 6 saat aralıklıdır. 5 gün günde 4 tur. 15 tura kadar pas isteyebilirsiniz, böylece günde sadece bir tur oynasanız bile yine de katılabilirsiniz! Bu turnuvaya katılmak için toplamda en az 5 tur oynamalısınız.

15 dakika içinde maçına katılmayan oyuncular hükmen mağlup kabul edileceklerdir.

Oynayamayacağınız turlar için lütfen pas isteyiniz: Lütfen turnuva web sayfasına gidin, sağ üstteki “buradan pas talep edebilirsiniz” bağlantısını tıklayın. Bir tur başladığında KGS’de çevrimiçi iseniz ve pas istemediyseniz, turda oynamalısınız.

İsviçre Eşleştirme Sistemi

İsviçre sisteminde; her turda oynarsınız, elenme yoktur. Eşleşmelerde seviyenin önemi yoktur. Her galibiyet için bir puan ve her bye* için yarım puan alırsınız. En yüksek puana sahip oyuncu kazanır. Puanlarda eşitlik varsa, beraberlik SOS (rakiplerin puanlarının toplamı) ile bozulur. Hala bir eşitlik varsa SODOS (yendiğiniz tüm rakiplerin puanlarının toplamı) ile bozulur.

Eşleştirmeler

Turnuvanın her turunda, sistem oyuncuları eşleştirir. Eşleşmeler tamamen otomatiktir. Eşleştirme sistemi aşağıdaki kriterlere göre çalışır. 

– Zaten birbirleriyle oynamış oyuncuları eşleştirmekten kaçınır. ( Bazı özel durumlarda mümkün olmayabilir. )

– En yüksek puana sahip oyuncuları eşleştirmeye çalışır.

*Tek sayıda oyuncu varsa, sistem birine bye vermek zorunda kalır. Düşük puana sahip bir oyuncuyu seçmeye çalışır, ancak aynı kişiye birden fazla bye vermekten de kaçınmaya çalışır.

KGS Turnuva sayfası: http://www.gokgs.com/tournInfo.jsp?id=1222

 

Recommended Posts

3. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası 2023 yılında Türkiye Gençler Baduk şampiyonlarını bulmak için yapılacaktır. 3. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası’nın Eleme Turnuvası 9 Eylül 2023 (Cumartesi) tarihinde Online olarak KGS üzerinden gerçekleştirilecek, Final Turnuvası ise 4 Kasım 2023 (Cumartesi) tarihinde Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.Kayıtlarınızı https://www.tgod.org.tr/3-gencler-sampiyonasi/ adresinden yapabilirsiniz.

TGOD 

Türkiye Gençler Online Go Ligi

Türkiye Gençler Online Go Ligi başlıyor! 20 yaş ve altı genç go oyuncularına deneyim kazandırıp gelişimlerine katkıda bulunmak ve birbirleriyle olan iletişimlerini arttırmak için düzenlenen gençler ligi çok yakında başlıyor. Lig maçları ve dersler her döngüde 4 hafta sürecektir. 1. Döngü: 31.07.2023 – 27.08.2023 Lige katılım ücreti; – Standart lig için 200₺ – Ders ilaveli […]

TGOD 

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 2023

Üyelerimizin dikkatine, TGOD Olağanüstü Genel Kurul toplantısı 30 Nisan (Pazar) 2023 saat 12:00’da aşağıda belirtilen gündem dahilinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Gündem: 1. Yönetim ve Denetleme Kurullarının döneme ait raporlarını sunması, 2. Yeni Yönetim ve Denetleme Kurullarının seçimi, 3. Tüzük değişikliği yapılması, 4. Türkiye Go Oyuncuları Derneği isminin Türkiye Go Derneği olarak değiştirilmesi, 5. Üye aidatları. […]

TGOD