2. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası ile ülkemizdeki genç Baduk oyuncularının rekabetçi bir ortamda ciddi oyunlar oynamaları, tecrübe kazanmaları amaçlanmaktadır.

2. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası’nın Eleme Turnuvası 15 Mayıs 2022 (Pazar) tarihinde Online olarak KGS üzerinden gerçekleştirilecek, Final Turnuvası ise 22 Mayıs 2022 (Pazar) tarihinde  Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.

Ön Kayıt ve Kayıt:

Şampiyonaya katılmak isteyen oyuncular en geç 13 Mayıs (Cuma) 22:00’ a kadar aşağıdaki kayıt formundan kayıt yapmalıdır.

Turnuva Yerleri ve Hakemler:

Eleme Turnuvası: KGS

Hakemler: Eren Kurter, Ömer Saim Süzer,

Kurallar

  • Maçlar 19×19 boyutlu tahtada, 30 dakika ana süre, 25taş x 10dakika Kanada byo-yomisi, Japon sayma kurallarına göre oynanacaktır.
  • Tüm maçlar eşleştirme sisteminin belirlediği renklere göre yapılarak başlatılacaktır.
  • Beyaz 6.5 komi alır.
  • Eleme Turnuvası sıralaması aşağıdaki eşitlik bozucular dikkate alınarak yapılacaktır;
    MMS, SOS, SOSOS, DC.
  • Maçlar, ilan edilen tarihlerde ve kayıtta belirtilen saatlere uygun olarak yapılacaktır.
  • Oyuncuların genel Baduk ritüellerine ve rakibine saygı geleneklerine uygun olarak maç saatinden en az 15 dakika evvel turnuva salonunda hazır olmaları beklenir.
  • Maçına ilan edilen saatten itibaren 15 dakika içinde başlamamış olan oyuncular zamana karşı kaybetmiş kabul edilecektir.
  • Final Turnuvası’na katılmaya hak kazanan oyuncuların doğum yıllarının doğruluğunu kanıtlayacak şekilde Şampiyona Koordinatörü ’ne ilgili belgeleri ibraz etmesi gereklidir. Bu husus Avrupa Go Federasyonu tarafından hassas şekilde sorgulanmaktadır.
  • Maçlar sırasında, oyuncuların Baduk oyununun ruhuna uygun olarak, herhangi bir yazılı Baduk materyali (kitap, joseki sözlüğü, ölüm-yaşam problemi, vs..) kullanmamaları, herhangi bir elektronik cihaz kullanmamaları, başka bir oyuncudan yazılı veya sözlü yardım almamaları ve ayrıca hiçbir surette akıllı Baduk programlarından destek almamaları beklenir.
  • Maç sırasında veya sonrasında herhangi bir desteğin / yardımın tespit edilmesi veya şüphe oluşması durumunda İtiraz ve Oyun Değerlendirme Kurulu durumu değerlendirecek olup ilgili karar nihaidir.
  • Yukarıda bahsedilen kuraldışı durumlardan birini tespit etmesi durumunda oyuncu turnuvadan ihraç edilecektir.
  • Söz konusu ihlal durumu ayrıca kayıtlara geçilecek olup oyuncunun süreli veya süresiz olarak, düzenleyici ve destekleyici dernekler tarafından düzenlenecek turnuvalara katılması mümkün olmayacaktır.

ÖNEMLİ NOT:

1. Turnuvaya kayıt olacak oyuncuların öncelikle ilgili yönergeyi dikkatlice okumaları gerekir.

2. Turnuva esnasında oyuncuya avantaj yaratacak herhangi bir destek alınmasının tespit edilmesi durumunda oyuncunun süreli veya süresiz olarak, düzenleyici ve destekleyici dernekler tarafından düzenlenecek turnuvalara katılması mümkün olmayacaktır.

3. Kayıt formunu doldurduktan sonraki bir gün içinde sonra gelecek olan e-postayı kontrol ediniz. Bilgilerinizde bir yanlışlık varsa lütfen kayıt formunu yeniden doldurunuz.

4. Yaş sınırları aşağıdaki gibidir. Lütfen doğum tarihinizi doğru giriniz.

16 Yaş Altı Kategorisi’ne 21 Mayıs 2006 veya sonrasında tarihli doğum tarihine sahip oyuncular katılabilirler.

12 Yaş Altı Kategorisi’ne 21 Mayıs 2010 veya sonrasında tarihli doğum tarihine sahip oyuncular katılabilirler.

 

Eleme Turnuvası Programı:

15 Mayıs (Pazar-Online)

09:45: Açılış Konuşması (Zoom)

10:30: 1.Tur

12:00: 2.Tur

14:00: 3.Tur

15:30: 4.Tur

17:00: 5.Tur

18:30: Kapanış Konuşması

 

Final turnuvası programı daha sonra açıklanacaktır.

Katılım Ücreti:

Katılım ücreti yoktur.

ÖDÜLLER

  • Final Turnuvası’nda Kategori Şampiyonlarına Kupa, Baduk Seti ve 4 adet ücretsiz özel ders ödülü verilecektir.
  • Kategori İkincilerine madalya, Baduk seti, 3 adet ücretsiz ders ödülü verilecektir.
  • Kategori Üçüncülerine madalya, Baduk seti, 2 adet ücretsiz ders ödülü verilecektir.
  • Finalist oyunculara (12kişi) sürpriz hediye verilecektir.
    Ödül olarak verilecek dersler İstanbul Go Okulu, Şibumi Go Okulu ve Taşlı Yol Go Okulu tarafından verilecektir.

Eleme Turnuvası Sonuçları:
2. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası Eleme Turnuvası 12 Yaş Altı Sonuç Listesi
2. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası Eleme Turnuvası 16 Yaş Altı Sonuç Listesi
 

Final için eleme turu sonrası grup oluşturulacak ve finalistler gruba eklenecktir.