27. Alpar Kılınç’ı Anma Go Turnuvası

27. Alpar Kılınç’ı Anma Go Turnuvası bu sene Hibrit sistemle düzenlenecektir. Yüz yüze ya da online olarak tüm go oyuncularını turnuvada görmeyi bekliyoruz.

 Tarih: 25-26 Aralık 2021

 Yer: Hacettepe Üniversitesi, Beytepe Kampüsü, Camlı Salon

Beytepe Metro İstasyonu’ndan Beytepe Kampüsü’ne ring ile aktarma yapıp “Mühendislik Fakültesi” durağında inerek turnuva alanına ulaşabilirsiniz.

 Düzenleyen: Türkiye Go Oyuncuları Derneği, ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Go Topluluğu ve Ankara Go Oyuncuları Derneği

 Destekleyenler: Kafe Orta Dünya

 

 Turnuva Katılım Ücretleri 

  • Ön kaydı ve Go dernek üyeliği olan yüz yüze oyuncular : 20

  • Ön kaydı olan, fakat Go derneği üyeliği bulunmayan yüz yüze oyuncular : 40

  • Ön kaydı olmayan yüz yüze oyuncular : 50

  • Online oyuncular : 25

  • 18 yaş altı oyuncular : 10
  • İlk turnuvası olacak kişiler (EGF’de kaydı olmaması şartıyla) : Ücretsiz

* Yüz yüze katılacak oyuncuların katılım ücretleri turnuva gününde alınacaktır.

** Online katılacak oyuncuların 21 Aralık 17:00’a kadar aşağıda belirtilen hesap numarasına turnuva ücretini “ad-soyad” açıklaması ile yatırması gerekmektedir.

Buzdağı Reklam Organizasyon Produksiyon ltd.şti.

Yapı Kredi Bankası

IBAN: TR 3900 0670 1000 0000 8605 4692

 

 Ön kayıt Son Tarihi: Online: 20 Aralık 23:00’a kadar / Yüz yüze: 22 Aralık 23:00’a kadar.

*Kampüs girişlerinde sorun yaşanmaması için yüz yüze katılımcıların ön kayıt yapması önerilir. Ön kayıt yaptırmayan oyuncuların kampüse girişte karşılaşacakları sorunlardan organizasyon komitesi sorumlu değildir.

 

 Turnuva Sistemi: Turnuva hibrit sistemle düzenlenecektir. Üst grup (1dan ve üzeri) ve üst grupta oynama ihtimali olan oyuncuların (tahmini 3kyu-1kyu) yüz yüze katılması zorunludur. Salonda bulunup online oynama durumu olan oyuncular için bilgisayar temini sağlanacaktır.

 

 Turnuvada Geçerli Oyun Kuralları

Süre Sistemi: 60 dakika + 10 dakika / 25 taş byo-yomi

Turnuva 5 tur üzerinden yapılacaktır ve MacMahon eşleştirme sistemi kullanılacaktır.

MacMahon bar 1 dan olacaktır. Kayıtlı oyuncu sayısına göre kimlerin üst gruptan katılabileceğine turnuva organizasyon komitesi karar verecektir.

Turnuvaya üst gruptan giren oyuncular tüm turlara katılacaklarını taahhüt ederler. Turnuva kuralları olarak Japon kuralları ve EGF Genel Turnuva Kuralları geçerli olacaktır.

  • Puan Sıralamasında 1. MMS puanı 2. SOS puanı 3. SOSOS puanı dikkate alınacaktır.
  • Eşitlik bozulmadığı durumlarda oyuncuların kendi aralarında oynadığı maça göre, yine eşitlik bozulmazsa eşit puanlı oyuncular aynı sırada kabul edilecektir.
  • Olağandışı bir durum yaşanmadığı sürece maçlar turnuva programına uygun oynanacak ve oyuncular yerlerinde hazır olmasa bile saatler başlatılacaktır.

 

 Ödüller

Turnuva 1.si: madalya ve şampiyonluk kupası,

Turnuva 2.si: madalya,

Turnuva 3.sü: madalya,

Savaşçı Ruh: İlk turnuvasına katılan ve başarı gösteren oyuncular arasından organizasyon komitesinin seçeceği kişiye, madalya ve sonraki Alpar Kılınç Go Turnuvası’na ücretsiz katılım hakkı. 

En Başarılı Genç Oyuncu: 18 yaş altı oyunculardan turnuvayı en üst sırada bitiren oyuncuya madalya ve sonraki Alpar Kılınç Go Turnuvası’na ücretsiz katılım hakkı. 

En Başarılı Kadın Oyuncu: Turnuvada en başarılı olan kadın oyucuya madalya ve sonraki Alpar Kılınç Go Turnuvası’na ücretsiz katılım hakkı.

 

 Program

25 Aralık 2021 Cumartesi

09.30 – 10.30 : Kayıt Kesinleştirme

10.30 – 10.45 : Açılış

10.45 – 11.00 : Eşleşmelerin ilanı

11.00 – 13.30 : 1. Tur

13.30 – 14.30 : Öğle arası

14.30 – 17.00 : 2. Tur

26 Aralık 2021 Pazar

10.00 – 12.30 : 3. Tur

12.30 – 13.30 : Öğle arası

13.30 – 16.00 : 4. Tur

16.00 – 16.10 : Ara

16.10 – 18.40 : 5. Tur

18.40 – 19.20 : Ödül Töreni

 

 Turnuva Komitesi

  • Turnuva Koordinatörü: Türkiye Go Oyuncuları Derneği, ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Go Topluluğu ve Ankara Go Oyuncuları Derneği
  • Eşleştirme Sorumlusu: Daha sonra duyurulacaktır.
  • Başhakem: Ahmet Eren Kurter
  • Hakemler: Kaan Büyükalaycı, Fatih Demiralay, Ecem Layra Görk, Hasan Tahsin Şen

  • İtiraz Kurulu: Daha sonra duyurulacaktır.

 Danışma: Türkiye Go Oyunları Derneği, Ahmet Eren Kurter, 0533 614 7131

 

* ÖNEMLİ NOT: Turnuva süresince Covid19 kapsamında alınan önlemler uygulanacaktır. Kampüs girişlerinde 12 yaş ve üstü için 2 doz aşı ya da en geç 48 saat öncesinden PCR testi kontrolü yapılacaktır. Bu şartları sağlamayanların kampüse girişine izin verilmeyecektir. Ayrıca kapalı alanlarda maske takılması zorunludur, hakemlerin uyarısına rağmen bu kurala uymayanlar turnuvadan diskalifiye edileceklerdir. 

Turnuva komitesi gerekli gördüğü durumlarda turnuva kurallarını ve turnuva programını değiştirme hakkına sahiptir.

 

Etkinlik ile ilgili bilgilerden anlık olarak haber almak için Whatsapp grubuna katılmanızı rica ederiz.

https://chat.whatsapp.com/HVPQQ2FIH3FCm0b8qGMowd

 

Turnuvaya online katılacaklar Türkiye Online Go Turnuva Yönergesi‘ni kabul etmiş sayılır.

 

ÖNKAYIT LİSTESİ

#Ad-SoyadSeviyeŞehirTopluluk/DernekKatılım
1Berkant Aras2 kyuAnkaraTGODYüz Yüze
2Tuğba Sadak20 kyuAntalyaYüz Yüze
3Uğur Arıkan3 danAnkaraTGOD AGODYüz Yüze
4Berat Önder6 kyuEskişehirEsgo, İgod, TgodYüz Yüze
5Birand Adal3 danAnkaraAGODYüz Yüze
6Merve Yurduseven20 kyuİzmirİYTE GOYüz Yüze
7Alpay Cemre Çam1 kyuİzmirİYTEGO/GOİZMYüz Yüze
8Hülya Çolak1 kyuİzmirTGODYüz Yüze
9Fırat Asar4 kyuMersinAdana Go DerneğiYüz Yüze
10Kaan Malçok4 danÇanakkaleTGODYüz Yüze
11Yılmaz Çalık3 kyuKonyaAGOD - TGODYüz Yüze
12Mustafa Kürşat Elitok1 danEskişehirTgod, EsgoYüz Yüze
13Ege Toprak Güleç8 kyuİzmirİytegoYüz Yüze
14Seda Kalaç4 kyuAnkaraHUGOKUYüz Yüze
15Rahmi Yurttakalan 10 kyuAnkaraHügokuYüz Yüze
16Doğaç Köse2 danİstanbulİgod, TgodYüz Yüze
17Altay Anıl İyiduvar15 kyuAnkaraODTU GO TOPLULUĞUYüz Yüze
18Zühtücan Soysal6 kyuAnkaraYüz Yüze
19Beste Aslan20 kyuYüz Yüze
20Yasir Eren Çelik20 kyuAnkaraYüz Yüze
21İlknur Gürşen7 kyuİstanbulİgodYüz Yüze
22Ege Köse2 danİstanbulİgod, TgodYüz Yüze
23Furkan Yavuz19 kyuİzmirİYTEGOYüz Yüze
24Sueda Karataş20 kyuAnkaraYüz Yüze
25Alper Balcı1 kyuAnkaraTGODYüz Yüze
26Abdurrahman Özçelik20 kyuKırşehirYüz Yüze
27Fatih Sulak3 danAnkaraTGODYüz Yüze
28Alper Sulak1 kyuAnkaraYüz Yüze
29Mert Atabek20 kyuAnkaraHacettepeYüz Yüze
30Öykü Gümrükçü20 kyuAnkaraYüz Yüze
31Rabia İskender20 kyuAnkaraYüz Yüze
32Halide Zeynep Bakır20 kyuİzmirİYTE GoYüz Yüze
33Bedirhan Şanlıtürk17 kyuAnkaraYüz Yüze
34Merve Tuncay20 kyuAnkaraYüz Yüze
35Tuğçe Özdemir20 kyuAnkaraYüz Yüze
36Tuğkan Eren3 danİzmirTgodYüz Yüze
37Mustafa Korkmazlar20 kyuAnkaraYüz Yüze
38Tarık Özdemir20 kyuAnkaraHügokuYüz Yüze
39Muhammed Seyfullah Bilgin20 kyuAnkaraYüz Yüze
40Gamze Yazıcı20 kyuAnkaraYüz Yüze
41Meltem Sarıoğlu20 kyuAnkaraYüz Yüze
42Uğur Taşdelen8 kyuAnkaraYüz Yüze
43Abdulkadir Başkoca12 kyuAnkaraAGODYüz Yüze
44Onur Alp Yağmur20 kyuAnkaraYüz Yüze
45Erdem Kalkan20 kyuAnkaraHacettepeYüz Yüze
46Kadircan Ateş20 kyuAnkaraYüz Yüze
47Yusuf Denizay Dönder2 kyuİstanbuligodYüz Yüze
48Firuze Gürbüzel20 kyuIspartaYüz Yüze
49Ege Toprak Güleç9 kyuİzmirİYTEGOYüz Yüze
50Simay Girgin16 kyuAnkaraYüz Yüze
51Bedri Okan Yarman2 kyuAnkaraHügokuYüz Yüze
52Bilal Yıldırım18 kyuAnkarahugokuYüz Yüze
53Ceren Aytac20 kyuAnkaraHacettepeYüz Yüze
54Mahmud Tayran Ateş20 kyuAnkaraYüz Yüze
55Mete Han Ünalan20 kyuAnkaraYüz Yüze
56Gizem Geçgil18 kyuAnkaraİYTEGOYüz Yüze
57Ali Şir Aydemir20 kyuAnkaraYüz Yüze
58İsmail Tansu Tunalı10 kyuBartınYüz Yüze
59Elyas Kiriş20 kyuAnkaraYüz Yüze
60Hataycan Özgür3 danİzmirGoizm/TGOD/İyteGO/ŞibumiGoOkuluYüz Yüze
61Seval Altuğ1 kyuİzmirGoizm/TGOD/İyteGO/ŞibumiGoOkuluYüz Yüze
62Seçil Yeşilırmak8 kyuHatayTGODYüz Yüze
63Özlem Ersoy6 kyuİzmiriytegoYüz Yüze
64Mehmet Gümüş8 kyuİzmirİYTEGoYüz Yüze
65Berat Göv20 kyuİzmirİYTEGoYüz Yüze
66Duru Vezne20 kyuAnkaraOdtü Go TopluluğuYüz Yüze
67Özlem Molu20 kyuİzmirIyte türk japon kültürü topluluğuYüz Yüze
68Bartu Derelli20 kyuAnkaraZafer Koleji IlkokuluYüz Yüze
69Sinera Deniz İrkin20 kyuAnkaraYüz Yüze
70Doruk Bilge Akarsu20 kyuAnkaraZafer koleji go takımıYüz Yüze
71Merih Can Özdemir6 kyuİzmirİYTEGOYüz Yüze
72Alp Demir Selçuk20 kyuAnkaraZafer KolejiYüz Yüze
73Hasan Para7 kyuİzmirİYTEGOYüz Yüze
74Efe Batı Güleç19 kyuİzmirİYTE goYüz Yüze
75Sanem Özkan 18 kyuİzmirİYTE GOYüz Yüze
76Bahar Muşluoğlu20 kyuAnkaraYüz Yüze
77Ege Nurgün20 kyuAnkaraZafer Koleji İlkokuluYüz Yüze
78Deniz Emre ÖZTÜRK12 kyuAnkaraZafer Koleji Go TakımıYüz Yüze
79Berke Üner7 kyuİstanbulOnline
80Ali Kemal Uygun5 kyuİstanbulTgodYüz Yüze
81Doğukan Ergin15 kyuİzmirGoizmYüz Yüze
82Ömer Naiboğlu7 kyuİstanbulİstanbul go okuluOnline
83Çağrı Pehlivan20 kyuHatayOnline
84Emre Kaan Kuyucu20 kyuHatayOnline
85Mehmet Eren Hocaoğlu 20 kyuHatayOnline
86Özgür Aydoğmuş20 kyuAnkaraHACETTEPEYüz Yüze
87Ege Ergun17 kyuİstanbulİstanbul Go OkuluOnline
88Zehra Findos20 kyuIspartaYüz Yüze
89Şerife Başaran20 kyuAntalyaYüz Yüze
90Tuğba Sadak20 kyuAntalyaOnline
91Emirhan Yıldız20 kyuAnkaraYüz Yüze
92Yakup Akkuzu20 kyuAnkaraYüz Yüze
93Deniz Emre Öztürk13 kyuAnkaraYüz Yüze
94Özlem Aybüke Işık12 kyuAnkaraOnline
95Tuğra Aral10 kyuKırklareliOnline
96Semih Bilki6 kyuİstanbulOnline
97Sarp Ege Yılmaz7 kyuAnkaraZafer KolejiYüz Yüze
98Ezgi Özkürkcü20 kyuAnkaraYüz Yüze
99Guclu Yilmaz8 kyuMuğlaGöizmOnline
100Doğukan Bora Alay13 kyuAnkaraODTÜ GOYüz Yüze
101Ebru Turgun18 kyuBalıkesirYüz Yüze
102Sencer Kaya20 kyuAnkaraYüz Yüze
103Serhat Kalac12 kyuİstanbulYüz Yüze
104Kaan Ay20 kyuAnkaraZafer KolejiYüz Yüze
105Batuhan Meriç20 kyuBursaYüz Yüze
106Pars Kurtoğlu20 kyuAnkaraYüz Yüze
107Özgür Karataş1 kyuAnkaraYüz Yüze
108Rezzan Koçer20 kyuAnkaraYüz Yüze
109Batuhan Orhan Demiz20 kyuAnkaraYüz Yüze
110Ahmet Sinan Uygun8 kyuİstanbulYüz Yüze
111Atakan Çal9 kyuİzmirGoizmYüz Yüze
112Burak Karaoğlu 20 kyuAnkaraZafer KolejiYüz Yüze
113Orhan Mersin20 kyuAnkaraHacettepeYüz Yüze
114Alptug Gezer20 kyuAnkaraZafer kolejiYüz Yüze
115Gokce Gezer20 kyuAnkaraZafer kolejiYüz Yüze
116Cavit Bora Öztekeşin20 kyuAnkaraYüz Yüze
Son Güncelleme 2021-12-22 23:00