Yanıtla: Turnuvalarda Telefon ve Kulaklık Kullanımı Hakkında

#31657
Uğur Arıkan
Katılımcı

Turnuvalarda her türlü teknolojik aletin oyun esnasında her ne sebeple olursa olsun kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum. Genel olarak bu şekildeki yönlendirmeyi turnuva öncesinde yapmalı ve ardından da durumu takip etmek yeterli olacaktır.

Turnuva alanına teknolojik alet getirilmesinde sakıncalar her zaman olacaktır ve bu konu üzerinde çözüm üretmek oldukça zor olabileceği için, turlar sırasında teknolojik alet ile etkileşimde bulunulmaması gerektiği kesin bir kural olarak ifade edilmelidir. Etkileşimde bulunan oyuncunun yaptırımlar uygulanarak davranışını sonlandırması sağlanabilir.

Genel olarak çok fazla koruma sağlamayan çözümler gibi gözükse de oldukça kullanışlı olabileceğine inanıyorum. Şüpheli durumların yaşanma sıklığının artması gibi bir durumda bu maddeler sıkılaştırılabilir.

Eğer çok büyük önem arz eden ve turnuva süreci boyunca hiçbir şüpheli durum yaşanmaması isteniyorsa katılımcıların teknolojik aletle turnuva alanına gelmemesi istenebilir. Gerekli durumlarda dedektör vb aletlerle aramalar gerçekleştirilebilir. Lakin böyle bir ihtiyacın şu an için gerekli olup olmadığı üzerine de düşünmek gerekir.