Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası ile ülkemizdeki genç Baduk oyuncularının rekabetçi bir ortamda ciddi oyunlar oynamaları, tecrübe kazanmaları amaçlanmaktadır.

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası’nın Eleme Turnuvası 24-25 Nisan 2021 tarihlerinde online olarak KGS Go Server üzerinde, Final Turnuvası ise 23 Mayıs 2021 tarihinde Kore Kültür Merkezi / Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.

Eleme Turnuvası’na katılmak isteyen oyuncular en geç 22 Nisan (Perşembe) 23:59’a kadar turnuva web sayfasından kayıt olacaktır.

Kayıtlar kesin kayıt niteliğindedir ve tur eşleştirmeleri bu kayıtlar dikkate alınarak yapılacaktır. Oyuncular turnuvaya veya belli bir tura katılmama durumlarını en geç 23 Nisan (Cuma) saat 15:00’a kadar iletisim@tgod.org.tr adresine e-posta atarak bildirmeleri gerekmektedir. 

Turnuva Platformu: KGS Go Server – Türk Odası

Programı bilgisayarınıza indirmek için : www.gokgs.com

Android Telefonlar için KGS uygulaması mevcuttur.

Herhangi bir cihazdan (PC, Telefon, Tablet) browser üzerinden KGS’ye balantı salayabilirsiniz.

https://shin.gokgs.com

Ancak, maçların bilgisayar kullanarak yapılması tavsiye edilir. KGS kaydında yardım gerekirse oyuncu Şampiyona Koordinatörüne danışabilir.

 

Kurallar

• Şampiyona Koordinatörü: Türkiye Go Oyuncuları Dernei (TGOD), adına Ahmet Eren Kurter

• Destekleyici Kurumlar: Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği / Kore Kültür Merkezi 

tiraz ve Oyun Değerlendirme Kurulu: Daha sonra duyurulacaktır.

• Hakemler: Doğaç Köse, Polat Fevzi Dündar, Berkant Aras

• Eletirme sistemi: Swiss

• Oyun kuralları: Avanssız Japon oyun ve sayma kuralları

• Süre: 30 dakika + 3×30 saniye byo-yomi

• Komi: 6,5

 

ÖNEMLİ NOT: 

1. Turnuvaya kayıt olacak oyuncuların öncelikle ilgili yönergeyi dikkatlice okumaları gerekir.

2. Kayıt olacak oyuncuların önceden KGS kullanıcı adı almaları gerekir. Oyuncunun daha önce KGS’ den alınmış hesapları işbu Şampiyona sisteminde kullanılabilir.

Önemli: Oyuncu Şampiyona kaydını yapmadan önce hesabının seviyesini Şampiyona kayıt sayfasında beyan edeceği seviyeye getirmekle sorumludur.

3. Turnuva esnasında oyuncuya avantaj yaratacak herhangi bir destek alınmasının tespit edilmesi durumunda oyuncunun süreli veya süresiz olarak, düzenleyici ve destekleyici dernekler tarafından düzenlenecek turnuvalara katılması mümkün olmayacaktır.

4. Kayıt formunu doldurduktan sonra gelecek olan e-postayı kontrol ediniz. Bilgilerinizde bir yanlışlık varsa lütfen kayıt formunu yeniden doldurunuz.

 

Eleme Turnuvası Programı:

24 Nisan (Cumartesi)

10:00: Açılış Konuşması ( Zoom üzerinden )

10:30–12:30: 1.Tur

13:30–15:30: 2.Tur

16:00–18:00: 3.Tur

25 Nisan (Pazar)

10:30–12:30: 4.Tur

13:30–15:30: 5.Tur

16:00-18:00: 6.Tur (Sadece U12)

 

Final turnuvası programı daha sonra açıklanacaktır.

 

Katılım Ücreti:

Katılım ücreti yoktur.

 

ÖDÜLLER

Eleme Turnuvası:
Eleme Turnuvası’nda ödül yoktur. Tüm katılımcılara dijital Katılım Sertifikası verilecektir.
Final Turnuvası:
1. Final Turnuvası’nda Kategori Şampiyonu olanlara Şampiyonluk kupası + madalya + Samsung Galaxy Buds Pro (Bluetooth Kulaklık) + Taşlı Yol Go Okulu’ndan 10 ücretsiz ders verilecektir. (Ders saatleri planlaması eğitmen ile yapılacaktır.)
2. Kategori İkincilerine madalya + Samsung Galaxy Buds Pro (Bluetooth Kulaklık) + Taşlı Yol Go Okulu’ndan 8 ücretsiz ders verilecektir. (Ders saatleri planlaması eğitmen ile yapılacaktır.)
3. Kategori Üçüncülerine madalya + Samsung Galaxy Buds Pro (Bluetooth Kulaklık) + Taşlı Yol Go Okulu’ndan 6 ücretsiz ders verilecektir. (Ders saatleri planlaması eğitmen ile yapılacaktır.)
4. Finalist oyunculara (12kişi) sürpriz hediye verilecektir.

 

Whatsapp Grubu: https://chat.whatsapp.com/FKmy3DbuELs8KEJI8pVOq6

 

 

 

 

 

 

U12 KAYIT LİSTESİ

#Ad SoyadSeviyeKGS Kullanıcı Adı
1Sarp Ege YILMAZ9kyusarpege
2Sarp Öztürk12kyuSarpOzturk
3Alper Sulak1kyuAlperSulak
4Kemal Onurlu13kyubapop
5Özgür İşçimen5kyuoziscimen
6ASME Hayal Çelik20kyuAsmeHayal
7Koças Kuzey Kanbolat15kyukkkanbolat
8Albek Doğu Kanbolat15kyuadkanbolat
9Dağhan Uras Özal16kyudaghan
10Eda Karakuş15kyuEda03
11Mert Karakuş24kyumert0307
12Çınar Çetin13kyupro9
13Defne Şentürk12kyugodefne
14Cihan Mert Deveden10kyucihanmert
15orhun met25kyusakiz
16Atlas ORTAÇ18kyuatlas1
17Gökçe Kaan Aslan13kyugka
18ARAS İNAMLIK11kyuarashacker
19Ekin Yaz Ciniviz25kyuEkinYaz
20Deniz Emre ÖZTÜRK25kyudeniz117
21Toprak İskender Kaya9kyuToprakkaya
22Bartu DERELLİ25kyuBARTU
23Deniz ÖZDEMİR25kyuDnz1B
24Arya Duzgungu16kyuaryamanya
25Mira Duzgungu16kyumiranya
26Bade Eren25kyutoothless
27Kızıl Kaplan Gürses18kyukaplanaxel
28Uras İşleyici25kyutapukoko
29Göktuğ Halıcı25kyugoktugh
30Teoman Küçükok20kyuTeoman
31Pars Kurtoğlu25kyupars2014
32Defne Yiğitbaşı25kyuDefne

U16 KAYIT LİSTESİ

#Ad SoyadSeviyeKGS Kullanıcı Adı
1Berke Üner9kyuberkeuner
2Dina Antepli20kyuyoonfishie
3Yasemin Tingleff17kyuytingleff
4Ali Emir Kazanoglu11kyualicorap
5ahmet emir aydın12kyuprocuk
6Irmak Güntav16kyuirmakp
7Mehmet Ali Göktaş15kyumehmetali
8Emre Aviyente15kyuEmretrio
9Ayşe Nil Öncel11kyuaysenil
10Ege Ergun17kyuEgee
11Barış Tuna Özçiçek15kyuBarisTuna