Milli Takım Seçme Turnuvası

tgod küçükMilli Takım Oyuncu Seçme Turnuvası’na  kayıt formu üzerinden başvurabilirsiniz.

Kayıtlar için son tarih 31 Temmuz 2016’dır.

5 kyu ve üzeri seviyesindeki herkes Seçme Turnuvası’na kayıt yaptırabilir. 16 oyuncu ile iki tur üzerinden gerçekleşmesi planlanan Seçme Turnuvası’nın ilk turu 1-14 Ağustos, final turu ise 15-31 Ağustos tarihleri arasında oynanacaktır. Seçme Turnuvası kapsamındaki tüm maçlar Pandanet (IGS) üzerinden oynanacaktır.

Yeterli sayıda başvuru olmaması durumunda, Milli Takım Komisyonu turnuva sisteminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Maçlarda Japon kuralları geçerli olup, süre sistemi 1 saat ana süre ve 25 hamle/10 dakika byo-yomi olacaktır.

Önümüzdeki sezon Milli Takım kadrosu ve Seçme Turnuvası hakkındaki önemli bilgiler aşağıda yer almaktadır. Milli Takım Oyuncu Seçme Sistemi üzerine detaylı bilgi almak için TGOD websitesinde yer alan TGOD Milli Takım Oyuncu Seçme Yönergesi’ni inceleyebilirsiniz.

Geçen sezon kadroda yer alan 12 oyuncudan 8’i önümüzdeki sezon Milli Takım kadrosunda direkt olarak yer alacaktır. Bu 8 oyuncu güncel GoR seviyelerine göre şu şekilde sıralanmıştır:
Emre Polat, Özgür Değirmenci, Fatih Sulak, Hüsrev Aksüt, Bertan Bilen, Altan Kuntay, Ulaş Ören ve Hakkı Burak Güner.

Geçen sezon Milli Takım kadrosunda yer alan Birand Adal, Anıl Haydar Yılmaz ve Eren Kurter Seçme Turnuvası’na katılma hakkına sahiptir. Son Playoff Turnuvası’nda ilk 3 sırada yer aldığı için Kerem Karaerkek de Seçme Turnuvası’na katılma hakkı kazanmıştır.

Bu 4 kişi dışında Seçme Turnuvası’na katılmak için başvuru yapan oyuncular arasından en yüksek GoR seviyesine (Son 3 ay içerisindeki en yüksek GoR seviyesine bakılacak, GoR seviyesi zıplatması durumunda inisiyatif Milli Takım Komisyonu’nda olacaktır) sahip 8 oyuncu daha Seçme Turnuvası’na katılma hakkı kazanacaktır.

Toplam 16 oyuncuya tamamlanacak şekilde, kalan oyuncular Milli Takım Komisyonu tarafından belirlenecektir.

Seçme Turnuvası’na katılacak 16 oyuncu, GoR seviyelerine göre sıralanacaktır. GoR seviyesi yüksek olan 8 oyuncu seri başı olmak üzere, ilk tur eşleşmeleri 1-16, 2-15, 3-14, 4-13, 5-12, 6-11, 7-10 ve 8-9 şeklinde yapılacaktır. İlk tur, 3 maç üzerinden oynanacak ve 2 maç kazanan oyuncular final turuna kalacaktır.

Final turuna kalan 8 oyuncu yine GoR seviyelerine göre; 1, 4, 5 ve 8 no’lu oyuncular ilk grupta, 2, 3, 6 ve 7 no’lu oyuncular ikinci grupta olacak şekilde, 4 kişilik 2 gruba ayrılacaktır. Her grupta, her oyuncu birbiriyle birer maç yapacak ve toplamda iki maç kaybeden oyuncu elenecektir. Böylece, her gruptan 2’şer oyuncu olmak üzere toplamda 4 oyuncu yeni sezonda Milli Takım kadrosunda yer almaya hak kazanacaktır.