TGOD’dan Duyuru

TGOD 

Merhaba,

Öncelikle tüm Go oyuncularının ve ailelerinin sağlığının yerinde olduğunu temenni ederiz. 2020 Aralık ayında yapılması gereken olağan Genel Kurulumuz İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmiştir.

Öncelikle bizim için oldukça önemli bir yeri olan fakat pandemi dolayısıyla bu sene Alpar Kılınç’ı Anma Go Turnuvası’nı gerçekleştiremiyoruz. Alpar Kılınç bizler için oldukça önemli bir isim ve bu sebeple ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu ile birlikte Alpar Kılınç’ı Anma Etkinliği düzenlemeye karar verdik. 27 Aralık günü Youtube‘dan canlı yayınlanacak etkinlik programı en kısa sürede duyurulacaktır.

Ne yazık ki 2020 yılı içerisinde TGOD Takvimi’nde bulunan turnuvaları pandemi nedeniyle gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşasak da 2021 yılı için güzel bir haber vermek istiyoruz. Pandemi dolayısıyla oluşan durum değişene kadar turnuvalarımızı çevrimiçi olarak gerçekleştirmeye karar verdik. Çevrimiçi turnuvalar belki yüzyüze turnuvaların zevkini ve tecrübesini yaşatmayacak fakat turnuva heyecanından ve kazandırdıklarından mahrum kalmak istemiyoruz. Bir başka endişenin ise yapay zeka programları kullanımı ve benzeri şekilde hile yapılabileceği olduğunu biliyoruz ve anlıyoruz. Bunun yanı sıra tüm dünyada sadece Go değil birçok organizasyonun internet ortamında yapıldığına şahit oluyoruz. Buna uluslararası geçerliliği herkesce bilinen TOEFL dil sınavı dahi örnek gösterilebilir. Tabii ki her organizasyon kendince hile yapılmasına karşın önlemini alıyor. TGOD olarak bizim de bununla ilgili elimizden gelen en iyi şekilde önlemimizi alacağımızı bilmenizi isteriz. Hali hazırda bununla ilgili çalışmamızı sürdürmekteyiz ve en yakın zamanda Çevrimiçi Turnuva Yönergesi’ni sizlerle paylaşacağız. Yönerge oluşturma sürecinde bizlerle çalışmayı isteyenler iletisim@tgod.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirler. Organizatörler TGOD Takvimi’nde yer alan turnuvalarını bu yönergeye bağlı kalarak düzenleyeceklerini taahhüt etmek zorundadırlar.

2021 yılı içerisinde düzenlemek istediğiniz turnuvanın TGOD etkinlik takvimine yer alması için 1 Ocak 2021 tarihine kadar “iletisim@tgod.org.tr“ adresine aşağıdaki bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.
Bildirilmesi Gereken Bilgiler;
Turnuva adı
Turnuva tarihi
Organizasyon ile ilgilenen dernek/topluluk/klüp/kişi/… ve iletişim bilgisi
Ayrıca “2021 Türkiye Eşli Go Şampiyonası” ve “2021 Türkiye Kadınlar Şampiyonası, 2021 Türkiye Gençler Şampiyonası” için gönüllü organizatörler aramaktayız.
TGOD olarak Go’nun gelişiminde önemli yeri olan turnuvalarımızın 2021 yılında da en iyi şekilde gerçekleşmesi için gayret göstereceğimizi belirtir, iyi günler dileriz.

Not: Lütfen bu duyuruyu üyesi olduğunuz gruplarla paylaşınız.
Not 2: Turnuvalar seviyelerine göre Playoff Puanı vereceklerdir.

Recommended Posts

17. Hacettepe Go Turnuvası Kayıtları Açılmıştır

2006 yılında beri geleneksel olarak her sene düzenlenmekte olan Hacettepe Go Turnuvası’nın 17.si, bu sene 4-5 Mayıs 2024 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Camlı Kafeterya’da yapılacaktır. Tüm go oyuncularını turnuvada görmeyi bekliyoruz. Kayıtlar ve turnuva hakkında detaylı bilgi için mesajın devamındaki linki kullanabilirsiniz. https://www.tgod.org.tr/17-hacettepe-go-turnuvasi/

TGOD 

12. Smyrna Go Turnuvası Ön Kayıtları Açıldı

İzmir’in en yüksek katılımlı turnuvalarından biri olan İzmir Go Turnuvası, bu yıl 24-25 Şubat 2024 tarihlerinde Bornova Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecektir. Turnuva hakkında detaylı bilgi ve ön kayıt için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://goizm.org.tr/12-smyrna-go-turnuvasi/

TGOD 

Eşleştirme Operatörü ve Hakem Eğitimi

2024 senesi pilot uygulama olmak üzere, 2025 yılı itibariyle profesyonel hakem ve eşleştirme operatörü sistemine geçilecektir. Türkiye Go Derneği (TGOD) olarak bu geçiş sürecini en etkin ve düzenli bir şekilde yönetebilmek adına Hakem ve Eşleştirme Operatörü Eğitimi düzenliyoruz. Eğitim tarihi: 27 Ocak 2024 Cumartesi, 10.00-18.00 Son başvuru tarihi: 25 Ocak 2024 Perşembe, 23.59 Eğitmenler: Barkın […]

TGOD