TGOD’dan Duyuru

TGOD 

Merhaba,

Öncelikle tüm Go oyuncularının ve ailelerinin sağlığının yerinde olduğunu temenni ederiz. 2020 Aralık ayında yapılması gereken olağan Genel Kurulumuz İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla 01.03.2021 tarihine kadar ertelenmiştir.

Öncelikle bizim için oldukça önemli bir yeri olan fakat pandemi dolayısıyla bu sene Alpar Kılınç’ı Anma Go Turnuvası’nı gerçekleştiremiyoruz. Alpar Kılınç bizler için oldukça önemli bir isim ve bu sebeple ODTÜ Alpar Kılınç Go Topluluğu ile birlikte Alpar Kılınç’ı Anma Etkinliği düzenlemeye karar verdik. 27 Aralık günü Youtube‘dan canlı yayınlanacak etkinlik programı en kısa sürede duyurulacaktır.

Ne yazık ki 2020 yılı içerisinde TGOD Takvimi’nde bulunan turnuvaları pandemi nedeniyle gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşasak da 2021 yılı için güzel bir haber vermek istiyoruz. Pandemi dolayısıyla oluşan durum değişene kadar turnuvalarımızı çevrimiçi olarak gerçekleştirmeye karar verdik. Çevrimiçi turnuvalar belki yüzyüze turnuvaların zevkini ve tecrübesini yaşatmayacak fakat turnuva heyecanından ve kazandırdıklarından mahrum kalmak istemiyoruz. Bir başka endişenin ise yapay zeka programları kullanımı ve benzeri şekilde hile yapılabileceği olduğunu biliyoruz ve anlıyoruz. Bunun yanı sıra tüm dünyada sadece Go değil birçok organizasyonun internet ortamında yapıldığına şahit oluyoruz. Buna uluslararası geçerliliği herkesce bilinen TOEFL dil sınavı dahi örnek gösterilebilir. Tabii ki her organizasyon kendince hile yapılmasına karşın önlemini alıyor. TGOD olarak bizim de bununla ilgili elimizden gelen en iyi şekilde önlemimizi alacağımızı bilmenizi isteriz. Hali hazırda bununla ilgili çalışmamızı sürdürmekteyiz ve en yakın zamanda Çevrimiçi Turnuva Yönergesi’ni sizlerle paylaşacağız. Yönerge oluşturma sürecinde bizlerle çalışmayı isteyenler iletisim@tgod.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirler. Organizatörler TGOD Takvimi’nde yer alan turnuvalarını bu yönergeye bağlı kalarak düzenleyeceklerini taahhüt etmek zorundadırlar.

2021 yılı içerisinde düzenlemek istediğiniz turnuvanın TGOD etkinlik takvimine yer alması için 1 Ocak 2021 tarihine kadar “iletisim@tgod.org.tr“ adresine aşağıdaki bilgileri içeren bir mail atmanız gerekmektedir.
Bildirilmesi Gereken Bilgiler;
Turnuva adı
Turnuva tarihi
Organizasyon ile ilgilenen dernek/topluluk/klüp/kişi/… ve iletişim bilgisi
Ayrıca “2021 Türkiye Eşli Go Şampiyonası” ve “2021 Türkiye Kadınlar Şampiyonası, 2021 Türkiye Gençler Şampiyonası” için gönüllü organizatörler aramaktayız.
TGOD olarak Go’nun gelişiminde önemli yeri olan turnuvalarımızın 2021 yılında da en iyi şekilde gerçekleşmesi için gayret göstereceğimizi belirtir, iyi günler dileriz.

Not: Lütfen bu duyuruyu üyesi olduğunuz gruplarla paylaşınız.
Not 2: Turnuvalar seviyelerine göre Playoff Puanı vereceklerdir.

Recommended Posts

2023 Gençler Milli Takım Seçme Turnuvası

Avrupa Gençler Go Takım Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takımın belirlenmesi için 22 Ekim 2023 (Pazar) günü online olarak KGS üzerinden bir turnuva düzenlenecektir. Kayıt ve turnuva bilgileri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. https://www.tgod.org.tr/gencler-milli-takim-secme/

TGOD 

3. Kore Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası 2023 yılında Türkiye Gençler Baduk şampiyonlarını bulmak için yapılacaktır. 3. Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Gençler Baduk Şampiyonası’nın Eleme Turnuvası 9 Eylül 2023 (Cumartesi) tarihinde Online olarak KGS üzerinden gerçekleştirilecek, Final Turnuvası ise 4 Kasım 2023 (Cumartesi) tarihinde Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Ankara’da yüz yüze olarak gerçekleştirilecektir.Kayıtlarınızı https://www.tgod.org.tr/3-gencler-sampiyonasi/ adresinden yapabilirsiniz.

TGOD 

Türkiye Gençler Online Go Ligi

Türkiye Gençler Online Go Ligi başlıyor! 20 yaş ve altı genç go oyuncularına deneyim kazandırıp gelişimlerine katkıda bulunmak ve birbirleriyle olan iletişimlerini arttırmak için düzenlenen gençler ligi çok yakında başlıyor. Lig süresi, herkes aynı oyuncu ile ikişer maç yapacak şekilde 2 döngü olarak belirlenecektir. Kaç hafta süreceği katılımcı sayısına göre tayin edilecektir. Lig başlangıç tarihi […]

TGOD